Kurs podstawowy kategorii A1

• Kurs ten przygotowuje do egzaminu na prawo jazdy kategorii A1, które uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm3 oraz mocy silnika nieprzekraczającej 11 kW (15 KM) oraz stosunku mocy do masy własnej nie większym niż 0,1 kW/kg.
  • Wymagany wiek 16 lat, przy czym kurs można rozpocząć 3 miesiące przed uzyskaniem wymaganego wieku.
  • Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych zająć teoretycznych (w tym 4 godz. z tematyki pierwsza pomoc ofiarom wypadków) oraz minimum 20 godzin zajęć praktycznych.
  • Większa część wykładów poświęconych jest tematom typowo motocyklowym ( budowa motocykla, technika jazdy itp.)

Przebieg kursu:

Część teoretyczna

• Omówienie zasad ruchu drogowego.
    Zajęcia prowadzone są przez instruktora, wieloletniego motocyklistę, ze szczególnym naciskiem na zasady poruszania się motocykli po drogach.

• Zasady udzielania pierwszej pomocy.
    Zajęcia prowadzone są przez ratownika medycznego na co dzień biorącego udział w akcjach ratunkowych.

• Zajęcia dodatkowe na których dowiesz się:
    • Zasad doboru odzieży motocyklowej, ochraniaczy, butów, kasków, rękawic.
    • Dokonamy przeglądu firm oferujących wyposażenie motocyklowe.
    • Omówimy najistotniejsze sprawy związane z zakupem motocykla. Powiemy wam jak rozpoznać sprzęt po dzwonach czy ślizgach, które mogą w przyszłości mieć wpływa na jego eksploatację.
    • Nauczymy Cię podstawowych czynności związanych z obsługą motocykla i jego konserwacją.

Część praktyczna

Zajęcia odbywają się na kartodromie przy ulicy Fordońskiej. Plac na którym będziecie Państwo uczyć się jeździć jest największym a co za tym idzie najbezpieczniejszym miejscem do nauki jazdy motocyklem w naszym mieście.

• Kurs praktyczny rozpoczyna się od omówienia budowy motocykla.
    Na tych zajęciach pokażemy Państwu podstawowe mechanizmy i przyrządy służące do sterowania motocyklem.

• Omówimy prawidłową sylwetkę na motocyklu.

• Nauka ruszania i zatrzymywania się.

• Praktyczne ćwiczenia odpowiadające wymaganiom stawianym na egzaminie państwowym.

• Jazda po mieście.

• Ćwiczenia ponadprogramowe:
    • Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody
    • Przeciwskręt
    • Zakręty bez tajemnic
    • Prawidłowe zachowanie się w sytuacji awaryjnej
    • Podnoszenie przewróconego motocykla
    • Tor przeszkód
    • Nauka jazdy z pasażerem (dla chętnych)
    • I wiele innych

zobacz cennik